MOS na targach Embedded World 2015 w Norymberdze!

10845630_802177749819660_4544918159640849882_oPodczas ostatnich targów Electronica w Monachium firma STMicroelectronics zainteresowała się naszym Projektem P.I.W.O. Lightshow. Ponieważ nasze moduły świetlne są ciekawym przykładem aplikacji mikrokontrolera STM32, zaproszono nas do zaprezentowania naszego demo na ich stoisku podczas innych prestiżowych targów – Embedded World w Norymberdze. Była to, rzecz jasna, propozycja nie do odrzucenia, więc 23.02.2015 czwórka z nas wyruszyła w stronę zachodniej granicy.

Podzieliliśmy się na dwie grupy: jedną, która reprezentowała koło na stoisku oraz opowiadała o Projekcie P.I.W.O. Lightshow, a także o SKN MOS wszystkim zainteresowanym naszą wystawą i działalnością, oraz drugą, która poszukiwała sponsorów na nowy system oraz zapoznawała się z technologiami, które można wykorzystać przy jego budowie.

Jako główna atrakcja naszego stanowiska świetnie się spisała makieta drapacza chmur – MOS Tower z dopisanym do niej modułem gry Tetris. Za usunięcie 20 linii można było wygrać zestaw ewaluacyjny z serii Nucleo. Zainteresowanie naszą wystawą było ogromne, rozświetlona makieta przyciągała tłumy.

Targi trwały 3 dni. 26.02… a właściwie 27.02.15 wróciliśmy wyczerpani, ale zadowoleni z udziału w targach, bogatsi o nowe doświadczenia, pełni motywacji. Ponownie udało nam się wzbudzić zainteresowanie wśród kolosów branży elektronicznej i IT. Wiele firm było pod wrażeniem zaawansowania naszego „tylko” studenckiego projektu. Udało nam się nawiązać dużo kontaktów dających nadzieję na udaną współpracę, oraz po raz kolejny sprawić, że Projekt P.I.W.O. Lightshow, a wraz z nim SKN MOS i Politechnika Wrocławska stały się bardziej rozpoznawalne poza granicami Polski.

Paulina Świstuń

Tworzymy:
P.I.W.O. bbc
Wspierają nas:
Popieramy:
dziewczyny na politechniki Labview fangroup